Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2022 R.


1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie Okresu Wielkanocnego. Zatem jest to ostatni tydzień, aby zrealizować przykazanie kościelne: ,,Przynajmniej raz w roku spowiadać się, a w czasie wielkanocnym komunię świętą przyjmować”. Korzystajmy z tego źródła miłosierdzia.

2. Msze św. w niedzielę rano o 08.30, 13.00 i wieczorna o godz. 18.00, a w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00./ intencje.

3. Okazja do spowiedzi zawsze przed każdą Mszą św. i w dni powszednie i w niedzielę oraz w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

4. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00., ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

5. Najbliższy piątek, to I pt. miesiąca czerwca. Spowiedź św. od 16.30; w I sobotę rano odwidzę chorych naszej wspólnoty z posługa duszpasterską.            O 11.30 zmiana tajemnic żywego różańca, po niej Msza św. o 12.00, a po mszy św. comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.

6. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. w naszej wspólnocie. Nasze dzieci pierwszokomunijny mają tzw. BIAŁY TYDZIEŃ, tzn. w swoich odświętnych strojach przychodzą na Mszę św. przez cały tydzień od wtorku do piątku w Grzędzicach o 17.00, a w Żarowie o 18.00 i zakończymy ten tydzień w niedzielę.

7. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Po Mszach św. będzie możliwość uregulowania comiesięcznych wpłat na Radę Parafialną, z której finansujemy oprawę muzyczną.

8. Do stanu małżeńskiego przygotowują się Piechota Jakub, kaw. zam. w Grzędzicach i Leszczyńska Agata, panna, zam. w Grzędzicach. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w biurze parafialnym.

9. W najbliższa sobotę o 13.00 swoje spotkanie duszpasterskie mają kandydaci do Bierzmowania w biurze parafialnym.

10. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Msze św. Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św.. ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii, jakie składacie w tym trudnym czasie czy to na tacę, czy na konto parafii, które umieszczone jest na stronie internetowej, czy w innej formie. Za wszelką życzliwość, dobre słowo, troskę o nasze kościoły rodzinom sprzątającym i wspierającym duchowo i materialnie. Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.