Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 2022 R.

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha św. kończymy okres Wielkanocy. Czy skorzystałem ze źródła miłosierdzia i w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąłem? Od jutra do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata jest tzw. ,, czas w ciągu roku”

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

06.06. – NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki naszej Archidiecezji

3. Msze św. w niedzielę w kościele parafialnym w Grzędzicach rano o 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.00 , / intencje.

4. Sakrament pokuty i pojednania przed każdą Mszą św.

5. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

6. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała!! Tak jak na Boże Narodzenie i Wielkanoc mamy przygotowane dekoracje w kościele, tak ta Uroczystość wymaga montażu czterech ołtarzy. Osiem lat temu wprowadziliśmy nowa tradycję., aby wszyscy Katolicy w Grzędzicach mieli możliwość montażu ołtarza dla Pana Jezusa raz na cztery lata. Ołtarze będą montować mieszkańcy wszystkich ulic w porządku kolędowym. Trasa przebiega wokół stawu przy ul. Jeziornej. Mniej więcej do jednego ołtarza przewidzianych jest około 20 rodzin. Znacie swoich sąsiadów, jest teraz dobry czas, aby umówić się co do organizacji tej Uroczystości, spotkać się w sobotę i zaplanować plan działania. ! W tym roku pierwszy ołtarz przy hydrancie naprzeciw posesji nr 5 przygotują katolicy z ulicy: Gryfa nr parzyste i ul. Sadowa; drugi ołtarz, na tzw. wysepce, gdzie zakręca autobus, przygotują wierni z ulic: Gryfa nr nieparzyste i ul. Krótka; trzeci ołtarz, przy starej remizie, naprzeciw posesji nr 59, przygotują katolicy z ulic Dębowej i Czereśniowej, a czwarty ołtarz, który zamontujemy przy kościele od strony remizy przygotują wierni z ulic Lipowej i Jaworowej. Plan procesji i lokalizacji ołtarzy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała: Grzędzice 09.00, Lubowo 11.00, Żarowo 12.30.

7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się Piechota Jakub, kaw. zam. w Grzędzicach; Leszczyńska Agata, panna zam. w Grzędzicach. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w biurze parafialnym.

8. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca czerwca. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii/ witraża w Żarowie.

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Czyczyn Władysławie i Czyczyn Dorocie, na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kołosowską Edytę i Strama Marzenę.

10. Dziękuję Chorym naszej wspólnoty za wczorajsze spotkania, dar wspólnej modlitwy i ofiary na potrzeby naszej parafii.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks. Mirosław.