Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2022R.


1. Msze św. w niedzielę w kościele parafialnym w Grzędzicach rano o 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, a w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek o godz. 17.00 oraz w Boże Ciało w czwartek o 09.00 /intencje

2. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i w dni powszednie i w niedzielę oraz zawsze w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. Zwłaszcza przed Uroczystością Bożego Ciała korzystajmy z tego źródła miłosierdzia.

4. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała!! Tak jak na Boże Narodzenie i Wielkanoc mamy przygotowane dekoracje w kościele, tak ta Uroczystość wymaga montażu czterech ołtarzy. Osiem lat temu wprowadziliśmy nowa tradycję., aby wszyscy Katolicy w Grzędzicach mieli możliwość montażu ołtarza dla Pana Jezusa raz na cztery lata. Ołtarze będą montować mieszkańcy wszystkich ulic w porządku kolędowym. Trasa przebiega wokół stawu przy ul. Jeziornej. Mniej więcej do jednego ołtarza przewidzianych jest około 20 rodzin. Znacie swoich sąsiadów, jest teraz dobry czas, aby umówić się co do organizacji tej Uroczystości, spotkać się i zaplanować plan działania! W tym roku pierwszy ołtarz przy hydrancie naprzeciw posesji nr 5 przygotują katolicy z ulicy: Gryfa nr parzyste i ul. Sadowej; drugi ołtarz na tzw. wysepce, gdzie zakręca autobus, przygotują wierni z ulic: Gryfa nr nieparzyste i ul. Krótkiej; trzeci ołtarz przy starej remizie naprzeciw posesji nr 59, przygotują katolicy z ulic Dębowej i Czereśniowej, a czwarty ołtarz, który zamontujemy przy kościele, od strony remizy, przygotują wierni z ulic Lipowej i Jaworowej. Plan procesji i lokalizacji ołtarzy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała: Grzędzice 09.00, Lubowo 11.00, Żarowo 12.30.

5. W najbliższą sobotę 18.06. w naszej wspólnocie Uroczystość Bierzmowania o godz. 15.00. Ks. Biskup Henryk Wejman udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży. W związku z tym ważnym wydarzeniem, kandydaci do tego sakramentu mają swoje spotkania w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.00.

6. Podczas Bierzmowania nastąpi uroczyste nadanie nazwy rondu – imienia Ks. Proboszcza Zenona Łuczaka. Chcemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność za szesnastoletnią posługę w naszej parafii. Ks. Zenon zginął w wypadku autokarowym, którym wracał z pielgrzymki po sanktuariach Europy 22.07.2007 roku. Cieszymy się, że w tej Uroczystości weźmie udział rodzina ks. Zenona, zamieszkująca w Wieluniu koło Częstochowy, brat ks. Zenona, Ks. Kanonik Tadeusz Łuczak, który w tym dniu świętuje ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA, władze samorządowe oraz pierwszy proboszcz naszej parafii.

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Kołosowskiej Edycie i Strama Marzenie, na przyszłą niedzielę prosimy Rodziców kandydatów do Bierzmowania.

8. Dziękujemy Panu Jackowi Grzeszczakowi za skoszenie trawy na placu kościelnym, a rodzinie Lużeńczyk za czyszczenie polbruku.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks.Mirosław