Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2022 R.

1. Msze św. w niedzielę: rano o 08.30, 13.00 i wieczorna o 18.00, a w tym tygodniu Msze św. od wtorku do soboty o godz. 17.00/ intencje

2. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon. Jeżeli ktoś wie, że w czasie wakacji ma zostać chrzestnym, chrzestną i potrzebuje zaświadczenia o tożsamości chrześcijańskiej, to należy zgłosić się do końca czerwca w biurze parafialnym. Ksiądz zastępujący nie ma takich uprawnień, aby wdać takie zaświadczenie.

3. Raz jeszcze pragnę serdecznie podziękować za przygotowania Uroczystości Bożego Ciała, za przepiękne ołtarze w naszych wioskach, Rodzinom, które te ołtarze montowały, za wyobraźnie, pomysły, kwiaty, Panu Organiście, naszym Strażakom za ich posługę i w Żarowie i w Grzędzicach, Panom asystującym księdzu proboszczowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję za duchową atmosferę i wspólną modlitwę w czasie procesji. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesjami wokół kościoła od wtorku do czwartku o godz. 17.00. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

4. W najbliższy piątek zakończenie Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli, Dzieci i Rodziców, Pracowników naszej Szkoły na Mszę św. dziękczynną w czwartek 23.06. o godz. 09.00 klasy 0 - III i 10.00 klasy IV – VIIII.

5. A w najbliższą sobotę 25.06. ŚWIĘTO naszej wspólnoty parafialnej. Uroczystość Patronów Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Za ich wstawiennictwem będziemy wypraszać Dobrego Pana Boga wszelkie łaski dla nas wszystkich. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie ks. dr Łukasz Pawłowski – Salezjanin. Mój były uczeń, chórzysta, a dzisiaj serdeczny Przyjaciel w Chrystusowym kapłaństwie.

6. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystość przyjęcia sakramentu Bierzmowania oraz nadaniu nazwy rondu imieniem ks. Zenona Łuczaka. Rodzicom za wysprzątanie kościoła i placu kościelnego, Wójtowi Gminy Stargard, Radzie Sołeckiej z Panem Sołtysem na czele za zorganizowanie wespół ze stowarzyszeniem ,,Grzędzice jutra”, Panią Radną oraz Kołem Gospodyń Wiejskich z Panią Przewodniczącą okolicznościowego spotkania w świetlicy wiejskiej. Pani Beacie Krawczyk i Janinie Siwickiej za troskę o stół gastronomiczny na plebanii dla księży. Pięknie dziękuję Kołu Gospodyń wiejskich za ufundowanie róż przy pomnikach, a Paniom Annie Rybickiej, Grażynie Konina, Panom Ireneuszowi Wilkowi i Robertowi Zielińskiemu za usunięcie chorych bukszpanów i posadzenie kwiatów. Zakładowi fotograficznemu ,,FOTO-ATELIER" ze Stargardu za piękną fotografię ks. Zenona. Z małego legitymacyjnego zdjęcia, Panie stworzyły prawdziwe arcydzieło, Panu Organiście i towarzyszącym mu artystom za piękną oprawę muzyczną, naszym ministrantom za ich posługę przy ołtarzu, naszym Strażakom za troskę o bezpieczeństwo, wyczyszczenie placu kościelnego, zabezpieczenia nad figurą Matki Bożej . Wszystkim za wszystko dziękuję.

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła Rodzicom Kandydatów do Bierzmowania, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Majkowską Barbarę i Polakowską Danutę.

8. Serdecznie dziękuję za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca czerwca na spłacenie termoizolacji plebanii/ witraża w Żarowie.

9. Wyjeżdżającym w sierpniu do Bawarii przypominam o drugie racie wpłaty.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!