Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2022R.

  

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy przybyłych Gości do naszych rodzin i naszej parafii. Życzymy, aby Wasz pobyt, pogłębiał więzi rodzinne i przyjazne. Wyjeżdżającym życzymy dobrego czasu i szczęśliwego powrotu.

2. Przypominam, że w miesiącu lipcu, Msze św. w niedzielę bez zmian: czyli rano o 08.30, 13.00 i wieczorna o 18.00, a w tygodniu Msza św. w piątek o godz. 17.00/ intencje/ Sprawy losowe zgłaszamy w parafii Reptowo. Kontakt jest wywieszony na drzwiach biura parafialnego.

3. Biuro Parafialne czynne jest w czasie wakacji w piątek o godz. 17.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

4. Do stanu małżeńskiego przygotowują się Rzążewski Konrad, kaw., zam. w Krąpielu i Rybicka Danuta, panna, zam. w Grzędzicach. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w biurze parafialnym.

5. W najbliższym czasie firma naprawcza rozpocznie prace na dachu w kościele w Grzędzicach. Ta sama firma, która naprawiała dachy w Lubowie i Żarowie po lutowych nawałnicach również i w kościele parafialnym ma co robić na dachu. Chcemy skutecznie zabezpieczyć dach, aby nie straszne mu były deszcze i wichury.

6. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca lipca. Przypominam, że ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii w Grzędzicach. Za Wasza pomoc serdecznie dziękuję.

7. Bóg zapłać chorym naszej parafii za wczorajsze spotkania, dar wspólnej modlitwy i ofiar na potrzeby naszej parafii.

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła Paniom Ciupak Teresie i Pani Lewandowskiej Karinie, a na przyszłą niedzielę prosimy Lubczyk Jolantę, Pac-Pomarnacką Dorotę i Fijołek Barbarę. Tym razem trzy Panie wykonają porządki generalne w naszej świątyni.

9. Drogim Rolnikom życzymy dobrej pogody na czas żniw i obfitych plonów.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże! Wasz ks. Mirosław.