Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 2022 r.

 

1. Biuro parafialne  czynne we wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i w piątek od 15.00 do 16.00.

2. W najbliższy czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych w Grzędzicach o godz. 13.00 oraz krótkie spotkanie z Rodzicami.

4. Świece adwentowe i poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin w naszej archidiecezji, paczki świąteczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i zagrożonych patologią, wieczerze wigilijne dla bezdomnych, wspieranie świetlic środowiskowych, dofinansowanie kolonii letnich. Cel szczytny. Chciejmy wesprzeć i pomóc biedniejszym od nas siostrom i braciom. To też jest nasze być wierzącym i praktykującym katolikiem. Za zrozumienie oraz chęć niesienia pomocy składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Do Bożego Narodzenia będziemy przygotowywać się przez nasze RORATY. Serdecznie zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych od wtorku do piątku w miarę możliwości, na 17.00. Dzieci zachęcam do czynienia dobrych uczynków, które opisane na serduszkach przyniosą do kościoła i położą w koszyczku. Serduszka będziemy losować i do wylosowanych dzieci powędruje figura Matki Bożej, aby w dany wieczór cała rodzina pomodliła się o Boże błogosławieństwo. W sposób szczególny przypominam dzieciom klas III o udziale w Roratach.

6. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Jaroszek Barbarze i Ząbek Elżbiecie, na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kręzel Barbarę i Puzio Katarzynę. Uprzejmie przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu i Wielkanocy nie dekorujemy naszyć świątyń. W tym liturgicznym czasie mamy przygotowane tzw. dekoracje okolicznościowe. Te rodziny, które w tym czasie sprzątają tworzą tzw. fundusz dekoracyjny na Boże Narodzenie i Wielkanoc.

7. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

8. Pięknie dziękuję Wam wszystkim za modlitwę i dalej pokornie o nią proszę.

9. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przekazywane na konto parafii oraz ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław