Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

 

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 2022


1. Przed nami Wigilia i święta Bożego Narodzenia. Święta bardzo rodzinne i pełne nadziei. Niech czas Bożego Narodzenia w naszej Rodzinie Parafialnej będzie czasem miłości, szacunku, pokoju i pojednania, pamiętając, że Chrystus narodził się dla każdego z nas!

2. Msze św. od wtorku do czwartku o g.17.00 / intencje

3. Okazja do spowiedzi św. w kościele parafialnym od wtorku do piątku o 16.30, a w piątek w godzinach wieczornych od 18.00 do 20.00, w Wigilię w godzinach porannych od 10.00 do 12.00; 19.30 do 20.00, 23.30 do 24.00. W Lubowie w środę o 18.00. w Żarowie w czwartek od 18.00. Chciejmy po chrześcijańsku, z czystym sercem i wewnętrznym pokojem przeżywać kolejne Boże Narodzenie w naszym życiu. Zgodnie z tradycją w Wigilię powstrzymajmy się od wędlin i alkoholu. Niech nam towarzyszy śpiew pięknych kolęd oraz rodzinna atmosfera.

4. Pasterki w kościele parafialnym w Grzędzicach będą dwie. O godzinie 20.00 z udziałem naszych dzieci, które zapraszam do kościoła ze swoimi instrumentami, najmłodszych z grzechotkami i tradycyjna o północy. W Lubowie o 21.30, w Żarowie o 22.30. W pierwszy i drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia w niedzielę i poniedziałek, Msze św. jak w każdą niedzielę: 8.30, 13.00 (dla dzieci), 18.00, w Lubowie o 10.00, w Żarowie o 11.00. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, w Drugi Dzień Świąt BN, modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski im. św. Jana Pawła II oraz Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu Szczecińskiego.

5. W poniedziałek 26.12, czyli w II Dzień Świąt, serdecznie zapraszamy na ,,RODZINNE KOLĘDOWANIE” do Grzędzice na godzinę 19.00.

6. Poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny, można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Serdecznie dziękuję, za Waszą solidarność z biedniejszymi i potrzebującymi, niech ten znak solidarności, zapłonie w Waszych domach przy rodzinnych spotkaniach.

7. W najbliższy piątek 23.12. odwiedzę chorych naszej parafii od godz. 09.00.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Kubsik Bożenie i Stefaniuk Dorocie, a na świeta prosimy Panie Cybulską Leokadię, Pasikowską Annę, Mazurek Joannę i Szwaczkowską Darię. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia do 02.02 oraz Wielkiego Postu i oktawy Wielkanocy nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie składacie na tace i przesyłacie na konto. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, świątecznego tygodnia. Szczęść Boże. Wasz ks. Mirosław.