Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

Boże Narodzenie 2022 r.


1. Zakończenie Roku Pańskiego 2022, w sobotę w kościele parafialnym o godz. 17.00 wraz z nabożeństwem dziękczynno-pokutnym. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy Pana Boga przepraszać za grzechy, niewierności i słabości popełnione w minionym roku, dziękować za otrzymane łaski, że nas oszczędził od wszelakich katastrof, huraganów, powodzi, klęsk, zamachów terrorystycznych i wszelkiego zła! Mamy za co Panu Bogu dziękować!!! I prosić za nasze rodziny, wszystkich mieszkańców naszej parafii o wszelkie błogosławieństwo i odwagę, byśmy w Nowym Roku Pańskim stawali się jeszcze bardziej lepsi, bardziej chrześcijańscy! Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

2. W niedzielę, 1 stycznia Nowy Rok Pański 2023 – Uroczystość Bożej Rodzicielki, Dzień modlitw o pokój. Rozpocznijmy go z Panem Bogiem i Jego błogosławieństwem! Msze św. jak w niedzielę: 8.30, 13.00 i wieczorna o 18.00. W Lubowie o 10.00, w Żarowie o 11.00/intencje

3. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia .Święto świętego Szczepana, I Męczennika. Msze św. jak w niedzielę. O g. 19.00 w Grzędzicach zapraszamy na RODZINNE KOLĘDOWANIE, Muzyką i kolędą chciejmy uwielbiać Pana Boga za wielkie rzeczy.

4. Pragnę serdecznie podziękować z tegoroczne święta. Za przygotowania i przeżycia religijne za przepiękne dekoracje świąteczne w naszych kościołach, szopki, ustrojone choinki, tym, którzy te choinki ofiarowali. . Dziękuję za Waszą życzliwość, serdeczność, wiele gestów dobra, okolicznościowych smsów, darów na stół plebanijny, ofiary na potrzeby naszej parafii, ale przede wszystkim dziękuję za Waszą obecność, modlitwę pogłębioną świętymi sakramentami. Panu Organiście i naszym Ministrantom, za ich posługę, piękną oprawę i liturgiczną i muzyczną. To wszystko na większa Bogu chwałę. Zachęcam do adoracji żłóbka, wy wypraszać potrzebne nam łaski.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na święta i Paniom Cybulskiej Leokadii, Pasikowskiej Annie, Mazurek Joannie i Szwaczkowskiej Darii , a na przyszłą niedzielę prosimy Pannie Zaręba Urszulę i Jagiełka Elwirę . Pięknie dziękuję za montaż szopki w Grzędzicach. Naszym ministrantom za okazaną pomoc, a w sposób szczególny Panu Konina Kazimierzowi za wyprawę do lasu po mech, Panom Jackowi Biernacikowi, Jackowi Kucharskiemu za pomoc w kościele przy montowaniu banerów i konstrukcji, oraz naszym Ministrantom.

6. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie, to przede wszystkim wspólna modlitwa z rodziną za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy, zgodnie z tradycją jaką zastałem w naszej parafii, można zamówić Msze św. z okazji rocznic urodzin, ślubu, imienin, o szczęśliwe rozwiązania, za naszych zmarłych, czy w innych intencjach dziękczynno-błagalnych. Każda rodzina katolicka powinna przynajmniej jedną Mszę św. zamówić w ciągu roku. Jeżeli nie mamy bliskich zmarłych, to zawsze możemy i powinniśmy polecać Bożej opiece naszych najbliższych. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości, cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. I na następnej kolędzie za rok ponownie będę zostawiał koperty z nadrukiem. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii.

7. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia

8. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, nowego tygodnia. Szczęść Boże. Wasz ks. Mirosław