Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA Nowy Rok 2023 r.

 


W najbliższy piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie znaną jako Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. poświęcenie wody i kredy. Dzieci zapraszam z koronami na godz. 13.00.

1. Jak już wszyscy zapewnie wiemy, zmarł Ojciec św. Benedykt XVI. Następca naszego Papieża św. Jana Pawła II. W związku z tą śmiercią, zapraszam na Mszę św. za zmarłego Papieża 6 stycznia w święto Trzech Króli na godzinę 15.00. Tj. w godzinę Bożego Miłosierdzia do Grzędzic.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca również w piątek 6 stycznia o godz. 14.30, po nim Msza św.

3. Chorych naszej parafii odwiedzę w najbliższą I sobotę miesiąca o 09.00 z posługą duszpasterską.

4. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie, to przede wszystkim wspólna modlitwa z rodziną za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy, zgodnie z tradycją jaką zastałem w naszej parafii, można zamówić Msze św. z okazji rocznic urodzin, ślubu, imienin, o szczęśliwe rozwiązania, za naszych zmarłych, czy w innych intencjach dziękczynno-błagalnych. Każda rodzina katolicka powinna przynajmniej jedną Mszę św. zamówić w ciągu roku. Jeżeli nie mamy bliskich zmarłych, to zawsze możemy i powinniśmy polecać Bożej opiece naszych najbliższych. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości, cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. I na następnej kolędzie za rok ponownie będę zostawiał koperty z nadrukiem. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii. Pięknie dziękuję Tym Rodzinom w Żarowie za wspólne spotkania, dar modlitwy, rozmowy i ofiary na potrzeby naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę 08.01.2023r. o godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. za Zmarłych z naszych Rodzin w roku 2022. Jeżeli mieliśmy pogrzeby w naszych rodzinach, zmarli nasi znajomi, to serdecznie proszę o taką informację w zakrystii. Na początku Mszy św. tych naszych Zmarłych wyczytamy, zapalimy znicz i będziemy polecać Panu Bobu w czasie Mszy św.

6. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia

7. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, nowego tygodnia. Szczęść Boże. Wasz ks. Mirosław