Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ

CHRZTU PAŃSKIEGO 2023 r.

 


Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, dekoracja świąteczna i śpiew kolęd towarzyszą nam do 2 lutego.

1. Dzisiaj o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Grzędzicach, odprawimy Mszę św. za zmarłych            z naszej parafii, z naszych rodzin, bliskich, krewnych i znajomych w minionym 2022 roku. W związku z tą Mszą św. bardzo proszę dostarczyć do zakrystii kartkę z Imieniem i Nazwiskiem zmarłych Waszych krewnych, znajomych osób z innych parafii, bym mógł je na początku Mszy św. odczytać i polecić Bożemu Miłosierdziu. Serdecznie zapraszam.

2. Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00. Ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. W najbliższy piątek spotkanie formacyjno-liturgiczne kandydatów do Bierzmowania, nie odbędzie się.

4. W trosce o nasze zdrowie, zmuszony jestem przełożyć kolędę w tym tygodniu. Wszelkie informacje związane z wizytą duszpasterską podam w przyszłą niedzielę. Przemyślę, zaplanuję i poinformuję, tak, żeby do ferii zimowych wyrobić się z kolędą.

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Biernacik Joannie i Franczuk Karolinie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Wrzeszcz Irenę I Dulęba Małgorzatę..

6. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

7. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie składacie w kościele, na konto parafii. Dziękuję tym Rodzinom, które składają ofiar kolędowe też na konto parafii w poczuciu odpowiedzialności za utrzymanie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.