Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2023R.

 

1. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rono w niedzielę o 08.10 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  A w tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. z wyjątkiem środy popielcowej /intencje

2. Przypominam, że w tym roku intencje mszalne zamawiamy w zakrystii po Mszy św, w kancelarii lub telefonicznie.

3. Biuro parafialne czynne jest we wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, oraz w piątek od 15.00 do 16.30, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

4. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę.

5. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W najbliższą środę rozpoczniemy kolejny w naszym życiu WIELKI POST. Jako katolicy, chcąc przeżyć właściwie ten czas, pogłębić życie duchowe, odświeżyć relacje z Panem Bogiem, skonfrontować nasze życie, w środę popielcową przyjmujemy popiół na znak rozpoczęcia pokuty i powrotu do przyjaźni z Bogiem. We Mszach św. opuszcza się radosne ALLELUJA i hymn Chwała na wysokości Bogu, nie przyozdabiamy naszych kościołów kwiatami. W środę popielcową katolików obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie bez mięsa. Podejmijmy konkretne postanowienie w tym świętym czasie, by głębiej zrozumieć sens cierpienia Chrystusa na krzyżu. Niech będzie więcej modlitwy, wyciszenia, rezygnacji z przyjemności. Bóg daje nam kolejną szansę! Nie zmarnujmy jej przez nasza opieszałość, czy lenistwo!

6. Msze św. w Środę popielcową: Grzędzice 16.00 i 19.00 Lubowo 17.00, Żarowo 18.00

7. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga Krzyżowa; w tym tygodniu o godz. 17.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

8. Zgodnie z zarządzeniem CARITAS, dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary dla potrzebujących naszego wsparcia mieszkańcom Turcji i Syrii. Jak wiemy z mediów, ponad 45 tysięcy ofiar tego kataklizmu, a miliony pozbawieni dosłownie wszystkiego i zagrożenie epidemią. Ponieważ są ferie, to ofiary będzie można składać dzisiaj lub w przyszłą niedzielę, abyśmy w duchu chrześcijańskiej miłości i solidarności nieśli Pomo naszym bliźnim.

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Ziółkowskiej Alinie i Weszner Małgorzacie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Fryta Joannę i Stasiukiewicz Agatę02. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia. Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe tzn. szopka i Grób Pański.

10. Serdecznie DZIĘKUJĘ za Wasze modlitewne wsparcie w czasie pobytu w szpitalu, okolicznościowe SMS i telefony. Leczenie potrwa do pół roku, ale jest nadzieja na 100% wyzdrowienia, dlatego dalej proszę o to modlitewne wsparcie, abym w zdrowiu służył naszej Wspólnocie zgodnie z wolą Boża.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

12. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże