Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

NA I NIEDZIELĘ

WIELKIEGO POSTU 2023 R.

 

1. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rono w niedzielę o 08.10 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. A w tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/intencje

2. W sobotę 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to Patron pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Kazimierza Piaseckiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

4. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę.

5. Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. We Mszach św. opuszcza się radosne Alleluja i nie odmawia się hymnu Chwała na wysokości Bogu. Czas zadumy i powagi, by rozważać w sercu ból i cierpienie Chrystusa Pana, Który za nasze grzechy dźwigał krzyż. Katolik w tym świętym czasie nie korzysta z rozrywek, zabaw, dyskotek .Podejmijmy konkretne postanowienie w tym świętym czasie, by głębiej zrozumieć sens cierpienia Chrystusa na krzyżu. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w 4 Niedzielę Wielkiego Postu tj. 19.03.

6. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św., na to nabożeństwo zapraszam kandydatów do Bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne.

7. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o ustanie wojny.

8. Najbliższy piątek, to I piątek m-ca, spowiedź św. od 16.30, w I sobotę miesiąca marca od 09.00, odwiedzę naszych chorych z posługą duszpasterską, o11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, po nim Msza św., a po Mszy św. comiesięczna zbiórka naszych Ministrantów.

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Fryta Joannie i Stasiukiewicz Agacie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kaczmarczyk Beatę i Kiszka Annę. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia. Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe tzn. szopka i Grób Pański.

10. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela marca. Uprzejmie przypominam, że po Mszach św. będzie możliwość uregulowania wpłat na Radę Parafialną, z której finansujemy oprawę muzyczną.

11. Pięknie dziękuję za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą niedzielę dla potrzebujących pomocy po strasznym trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji na. Wielki dar serca. A dzisiaj również zgodnie z apelem ks. abpa Stanisława Gądeckiego, po Mszach św. zbieramy ofiary dla naszych braci i sióstr na Ukrainie.

12. Co prawda tegoroczną kolędę zakończyliśmy, ale są Rodziny, którym wyznaczony czas spotkania nie pasował i prosiły o możliwość spotkania, wspólnej modlitwy w innym czasie. Idąc naprzeciw naszym Parafianom, informuję, że w najbliższą sobotę 4 marca będzie taka możliwość. Zainteresowanych proszę o kontakt po Mszy św. w zakrystii lub telefoniczny.

13. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

14. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Boże.