Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ

WIELKIEGO POSTU 2023R.

 


1. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedzielę o 08.10 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. A w tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy / intencje

2. Biuro parafialne czynne jest we wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej oraz w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o go dz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o ustanie wojny na Ukrainie.

4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Kaczmarczyk Beacie i Kiszka Annie, a na przyszłą prosimy Panie Mańkowską Monikę i Famulską Joannę. Przypominam, że w czasie Adwentu Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe.

5. W tym roku nie zostawialiśmy kopert z nadrukiem OFIARA NA SEMINARIUM DUCHOWNE W SZCZECINIE. Po Mszy św. można wziąć od ministranta kopertę z takim nadrukiem i w miarę możliwości w skali całego roku, czyli do 31.12. taką ofiarę można złożyć. Za zrozumienie i współpracę serdecznie dziękuję.

6. Jesienią ogłaszałem pielgrzymkę sierpniową na Jasną Górę przez Skrzatusz, Gniezno, Licheń, a w drodze powrotnej Wieluń i Kórnik. Ta trzydniowa Pielgrzymka odbędzie się w dniach 17.08.-19.08. W cenie zagwarantowany przejazd autokarem, dwa noclegi, pięć posiłków, czyli dwa śniadania, dwie obiadokolacje i obiad w drodze powrotnej, bilety do zamku w Kórniku i ubezpieczenie. Do końca kwietnia wpłacamy I ratę, do końca czerwca drugą.

7. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

8. Chorym naszej Parafii dziękuję za wczorajsze spotkania, modlitwę i ofiary na potrzeby naszej parafii.

9. Pięknie dziękuję tym Rodzinom, które w dniu wczorajszym zaprosiły kapłana do swoich domów na ich poświęcenie i wspólna modlitwę. Przypominam nowym Rodzinom, że poświęcenie mieszkania/domu i dołączenie do naszej wspólnoty parafialnej możemy realizować w skali całego roku, nie czekając na kolędę. Rodzina powinna mieć swoją kartotekę parafialną, którą zakładamy w czasie poświęcenia i spotkania w domu. I na podstawie takiej dokumentacji, można wydać jakikolwiek dokument oraz umożliwić niektóre sakramenty św. Chodzi o RODO.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. oraz na Ukrainę, jakie złożyliście w ubiegłą niedzielę. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże.