Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA III NIEDZIELĘ

WIELKIEGO POSTU 2023R.

 

1. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedzielę o 08.10 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. A w tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy / intencje/ w tym roku intencje mszalne zamawiamy w zakrystii po Mszach św., w biurze parafialnym lub telefonicznie.

2. Biuro parafialne czynne jest we wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej oraz w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon/intencje

3. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę.

4. Już dzisiaj informuję, że spotkanie Rodziców dzieci klas drugich, uczących się i w Grzędzicach, i w Stargardzie, w związku z przygotowaniem się do I Komunii św., w przyszłym roku w maju, odbędzie się w niedzielę 26 marca o godz. 13.00 w Grzędzicach. Spotkanie Rodziców dzieci klas VII, uczących się i w Grzędzicach, i w Stargardzie, w związku z przygotowaniem się do sakramentu Bierzmowania, również w przyszłym roku, odbędzie się w niedzielę 26 marca w Grzędzicach o godz. 18.00.

5. W przyszłą IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej wspólnocie REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Te duchowe ćwiczenia potrwają do środy 22 marca. Zaplanujmy sobie czas i wykorzystajmy rekolekcje na odnowę i terapię naszego ducha. A rekolekcje wygłosi nam Ksiądz Prałat dr Krzysztof CISEK, pracownik Watykanu, a dokładnie, Kongregacji Nauki Wiary.

6. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św.

7. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o pokój na Ukrainie.

8. Do stanu małżeńskiego przygotowują się Kamil Kurbiel, kaw. zam. w Grzędzicach i Klaudia Grygorcewicz, panna, zam. w Grzędzicach. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w biurze parafialnym.

9. W miniony piątek, firma z Poznania, naprawiła nasz parafialny dzwon oraz dokonała jego konserwacji.

10. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Mańkowskiej Monice i Famulskiej Joannie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Dulęba Jadwigę i Wolską Annę . Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia. Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe tzn. szopkę i Grób Pański.

11. Przy wyjściu z kościoła można wziąć koperty z nadrukiem OFIARA na Seminarium Duchowne w Szczecinie i w miarę możliwości do końca roku tę ofiarę można złożyć na tacę.

12. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

13. Wszystkie informacje, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, dyżury sprzątania naszego kościoła są wywieszone w gablocie w przedsionku naszego kościoła oraz na stronie internetowej.

14. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie składacie na tacę. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże