Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ

WIELKIEGO POSTU 2023 R.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: 20.03, św. Józefa, Oblubieńca NMP.

2. W tym tygodniu Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę.

4. W imię Boże rozpoczęliśmy tegoroczne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które mają nas przygotować do głębokich przeżyć Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa dla naszego zbawienia. Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej wspólnocie Ks. Prałata, doktora Krzysztofa CISEK, Pracownika Kongregacji ds. Wiary i Nauki w Watykanie i życzymy obfitych darów Ducha św., aby ten wspólny czas przyniósł błogosławione owoce dla nas wszystkich. Te ćwiczenia wielkopostne potrwają do środy 22 marca. Zaplanujmy sobie czas, aby skorzystać z przygotowania się do Wielkanocy poprzez modlitwę, nauki rekolekcyjne, spowiedź św. i dobre uczynki. Dzieci również rozpoczynają dzisiaj o 13.00 swoje rekolekcje szkolne, które będą kontynuować w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 w kościele.

5. Plan Rekolekcji: poniedziałek, wtorek, środa: Lubowo godz. 17.00; Żarowo godz. 18.00; Grzędzice godz. 19.00. Zgodnie z tradycją, ofiary zbierane od poniedziałku do środy na tacę, przeznaczone są dla Księdza Rekolekcjonisty, jako nasza wdzięczność za trud głoszenia rekolekcji.

6. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św.

7. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o pokój na Ukrainie.

8. Jak już informowałem, spotkanie Rodziców dzieci klas drugich, uczących się i w Grzędzicach i w Stargardzie w związku z przygotowaniem się do I Komunii św. w przyszłym roku szkolnym, w maju, odbędzie się w niedzielę 26 marca o godz. 13.00, w Grzędzicach. Rodzice na spotkanie przynoszą indeksy komunijne z klasy I i II, które otrzymywały, we wrześniu, w klasie I i II. A nowe indeksy otrzymają, zgodnie z tradycją w Wielki Czwartek. Spotkanie Rodziców dzieci klas VII, uczących się i w Grzędzicach i w Stargardzie, w związku z przygotowaniem się do sakramentu Bierzmowania, również w przyszłym roku szkolnym, odbędzie się, w niedzielę 26 marca w Grzędzicach o godz. 18.00.

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Dulęba Jadwidze i Wolskiej Annie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Czuczwara Wioletę i Krawczyk Katarzynę.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże