Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2023 R.

1. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

2. Z racji Wielkiego Piątku nieczynne będzie biuro parafialne. Wszelkie sprawy chciejmy załatwiać we wtorek i środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

3. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ zbawczych wydarzeń w dziejach ludzkości! Święte TRIDUUM PASCHALNE, czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek, oraz Wigilia Paschalna, to koronacja naszej wiary! Dlatego kościół zaprasza nas wszystkich do uroczystej celebracji Zbawczej misji Syna Bożego Jezusa Chrystusa. I tak w Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W ten wielkoczwartkowy wieczór naszym Wieczernikiem będzie kościół parafialny w Grzędzicach. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. W czasie Mszy św. poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych, wręczenie indeksów dla uczniów klas II ze szkoły w Grzędzicach i uczniów uczących się w Stargardzie (te indeksy wręczać będą Rodzice), oraz włączenie do Ministrantów naszych kandydatów. Wręczenie indeksów kandydatom do Bierzmowania ze Szkoły w Grzędzicach i ze Stargardu Niech ten wielkoczwartkowy wieczór połączy nasze Lubowo, Żarowo i Grzędzice w jeden, święty, powszechny i apostolski kościół! Po liturgii, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ,,CIEMNICY”. Adoracja do 24.00.

4. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 09.00 w Grzędzicach. W Wielki Piątek wspominamy i przeżywamy Mękę i Śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa na Krzyżu dla naszego zbawienia. To dzień szczególnej zadumy, modlitwy, wyrzeczeń, nawróceń. To dzień wielkiego miłosierdzia. O godz. 15.00, w godzinę konania śmierci naszego Zbawiciela, zatrzymajmy się na chwilę. Czy to w kościele, w domu, gdziekolwiek. Zmówmy chociaż krótkie ,,Któryś za nas cierpiał rany”, Koronkę do BM, lub inną modlitwę. Liturgia Wielkiego Piątku w kościele parafialnym w Grzędzicach o godz. 19.00. W czasie liturgii: opis Męki Pańskiej wg św. Jana, uroczysta Modlitwa Powszechna, adoracja Krzyża, Komunia św. oraz przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu. Adoracja do godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!!! Obrzędy liturgiczne Wielkiego Piątku w Lubowie o 17.00, w Żarowie o godz. 18.00.

5. W Wielką Sobotę w godzinach porannych poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół. W Grzędzicach o godz. 10.00,10.30, 11.00, 11.30, 12.00, w Lubowie o 09.00, w Żarowie o godz. 09.30. O godz. 13.00 poświecę pokarmy w Żarowie, które jest przedłużeniem ul. Reymonta. UWAGA!! Poświęcenie pokarmów na placu kościelnym. Adoracja Chrystusa ukrzyżowanego i złożonego w Grobie, w Grzędzicach od 09.00 do Wigilii Paschalnej, którą też rozpoczniemy o godz. 19.00 na palcu kościelnym, gdzie poświęcimy ogień, Paschał, następnie w kościele rozpoczniemy czuwanie wielkanocne. Wyśpiewamy Orędzie Wielkanocne EXULTET, zagłębimy się w Liturgię Słowa Bożego, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Zakończymy naszą modlitwę liturgią eucharystyczną. Obrzędy liturgiczne Wielkiej Soboty: w Lubowie o godz. 17.00, w Żarowie o godz. 18.00. Zabierzmy w Wielką Sobotę do kościoła świece.

6. Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej w Wielki Czwartek od 18.30 do rozpoczęcia Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, oraz po zakończonej liturgii do 24.00. W Wielki Piątek: w Grzędzicach od 14.00 do 16.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, oraz po wieczornej liturgii do 24.00. Również przed święceniem i po święceniu pokarmów w Wielką Sobotę. Przypominam przykazanie kościelne: ,,Przynajmniej raz w roku spowiadać się, a w czasie wielkanocnym Komunię św. przyjmować”. Korzystajmy z tego źródła łaski i miłosierdzia. Przeżywajmy Wielkanoc pojednani z Bogiem!

7. Przypominam, że ofiary z liturgii Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, oraz z poświęcenia pokarmów, zgodnie z zarządzeniem KEP, przeznaczone są na kościoły i miejsca kultu w Ziemi Świętej, w ziemskiej ojczyźnie Jezusa.

8. A za tydzień NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Msza św. rezurekcyjna z procesją w Grzędzicach tradycyjnie o 06.00, w Żarowie o 8.30, w Lubowie Msza św. o 10.00. Msze św. w Grzędzicach o godz. 13.00 i wieczorna o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

9. Dzisiaj o 21.00 serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie w godzinie śmierci Wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Szubczyńskiej Małgorzacie i Baszak Barbarze, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Witkowiak Agnieszkę, Halczuk Katarzynę, Dabrowską Anetę i Warych Martę.

11. Chorym naszej Parafii dziękuję za wczorajsze spotkania, modlitwę i ofiary na potrzeby parafii.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże WIELKIEGO TYGODNIA. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.