Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na I Niedzielę ADWENTU  – rok B

03 grudnia 2023

 

 1. Rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiaj w czasie Mszy Świętych zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny i zgodnie z tutejszym zwyczajem będzie je można nabyć razem ze świecami CARITAS (duża świeca kosztuje 25 zł, kula 20 zł, a mała 10 zł) przy wyjściu z kościoła, a w Lubowie i Żarowie za dostarczenie opłatków i świec tradycyjnie będą odpowiadać ministranci.
 2. Przypominamy o wpłatach na Radę Parafialną. Dziś 1 niedziela miesiąca, można uregulować składki, które przekazywane są na oprawę muzyczną sprawowanych liturgii. Składka wynosi 10 zł miesięcznie. Bóg zapłać za ofiarność.
 3. Bóg zapłać za wytrwałą modlitwę różańcową za Waszego księdza proboszcza. Od dzisiaj rozpoczynamy tę modlitwę w ramach 3 nowych róż różańcowych. Ideą jest codzienna modlitwa całym różańcem. Jedna osoba odmawia jedną dziesiątkę różańca codziennie (w dowolnym czasie dla siebie), łącznie zebranych w ten sposób 20 osób odmówi cały różaniec. Jeżeli są jeszcze osoby chętne do takiej formy modlitwy to trwa rekrutacja do 4 róży. Zachęcamy zwłaszcza osoby, które były w róży do tej pory istniejącej, a które jeszcze się nie zdeklarowały. Zapisy w tygodniu
  u ks. Pawła Ostrowskiego
  (zarówno w Grzędzicach, Lubowie i Żarowie).
 4. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych.

   W tym tygodniu:

   w Grzędzicach wtorek i czwartek godzina 17:00, środa i piątek godzina 18:0,0

   w Lubowie w środę godzina 17:00,

   w Żarowie w czwartek godzina 18:00.

   Zachęcamy dzieci aby uczyniły serduszka z dobrymi uczynkami i tradycyjnie będziemy losować figurkę, która będzie wędrować po naszych domach.

 1. Kontakt z księdzem administratorem ks. Pawłem Żurawińskim SDB – tel. 693 518 242.
 2. Biuro Parafialne w czynne w środę i piątek po Mszy wieczornej do godziny 19:15, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 3. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii, zwłaszcza za dekorację ADWENTOWĄ. Dziękujemy Paniom Marzenie Tango i Agnieszce Remiśko, na kolejną niedzielę prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła Panie Patrycję Radzikanowską i Karolinę Pietrykiewicz.
 4. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!