Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę ADWENTU  – rok B

10 grudnia 2023 

 

  1. ADWENT to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przy wyjściu z kościoła do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece CARITAS (duża świeca kosztuje 25 zł, kula 20 zł, a mała 10 zł). W Lubowie i Żarowie za dostarczenie opłatków i świec tradycyjnie będą odpowiadać ministranci.
  2. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 13:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii Świętej.
  3. W najbliższą sobotę (16 grudnia) na godzinę 11:00 zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę.
  4. Od 3 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej intencję powrotu do zdrowia dla Waszego Księdza Proboszcza omadlają 3 nowe róże różańcowe. Jeżeli są jeszcze osoby chętne do takiej formy modlitwy to trwa rekrutacja do 4 róży. Zachęcamy zwłaszcza osoby, które były w róży do tej pory istniejącej, a które jeszcze się nie zdeklarowały. Zapisy w tygodniu u ks. Pawła Ostrowskiego (zarówno w Grzędzicach, Lubowie i Żarowie).
  5. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych –

W tym tygodniu:

w Grzędzicach w środę i piątek godzina 18:00,

w Lubowie w środę godzina 17:00,

w Żarowie w czwartek godzina 18:00.

Zachęcamy dzieci aby uczyniły serduszka z dobrymi uczynkami i tradycyjnie będziemy losować figurkę, która będzie wędrować po naszych domach. Serduszka będziemy losować i do wylosowanych dzieci powędruje figura Matki Bożej, aby w dany wieczór cała rodzina pomodliła się o Boże błogosławieństwo. W sposób szczególny przypominamy dzieciom klas III o udziale
w Roratach.

  1. Kontakt z księdzem administratorem ks. Pawłem Żurawińskim SDB – tel. 693 518 242.
  2. Biuro Parafialne w czynne w środę i piątek po Mszy wieczornej do godziny 19:15, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  3. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Patrycji Radzikanowskiej i Karolinie Pietrykiewicz, na kolejną niedzielę prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła Panie Julię Grzelińską i Joannę Stępniak.
  4. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!