Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę ADWENTU  – rok B

17 grudnia 2023

 

  1. Kończy się powoli ADWENT. Przy wyjściu z kościoła do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece CARITAS (duża świeca kosztuje 25 zł, kula 20 zł, a mała 10 zł). W Lubowie i Żarowie za dostarczenie opłatków i świec tradycyjnie będą odpowiadać ministranci.
  2. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych –

  W tym tygodniu:

  w Grzędzicach w środę i piątek godzina 18:00,

  w Lubowie w środę godzina 17:00,

  w Żarowie w czwartek - ODWOŁANA

  Zachęcamy dzieci aby uczyniły serduszka z dobrymi uczynkami i tradycyjnie będziemy losować figurkę, która będzie wędrować po naszych domach.    W sposób szczególny przypominamy dzieciom klas III o udziale w Roratach.

  1. Za tydzień MSZE ŚWIĘTE z racji IV niedzieli Adwentu – w godzinach dopołudniowych

  08:30– Grzędzice (13:00 i 18:00 – odwołana), 10:00 – Lubowo, 11:00 – Żarowo

  PASTERKI - 20:00 i 24:00 – Grzędzice, 21:30 – Lubowo, 22:00 – Żarowo

  W I i II dzień świąt – porządek niedzielny

  1. Zaraz po świętach rozpoczniemy – czas wizyty duszpasterskiej. W tym roku ze względu na dalszą rekonwalescencję księdza proboszcza Mirosława w kolędzie pomogą księża z parafii w Kobylance i Reptowie. Szczegółowy plan na stronie parafiagrzedzice.pl oraz w gablotce.

Skrócony harmonogram

  Grzędzice 27-29 grudnia 2023 od godziny 16:00 (kolęduje 6 księży),

  Żarowo 30 grudnia 2023 od godziny 10:00 (kolęduje 3 księży),

  Lubowo 2 stycznia 2024 od godziny 16:00 (kolęduje 2 księży).

  Kolęda odbędzie się na sposób tradycyjny. Można  potwierdzić wolę przyjęcia księdza  poprzez formularz znajdujący się na stronie parafii oraz  

  https://moje.parafio.pl/grzedzice/koleda

  Jeżeli nie mogą Państwo podjąć kapłana w/w terminach - prosimy o odnotowanie tego faktu w uwagach wówczas kapłan skontaktuje się         celem uzgodnienia innego terminu.

  1. Kontakt z księdzem administratorem ks. Pawłem Żurawińskim SDB – tel. 693 518 242.
  2. Biuro Parafialne w czynne w środę i piątek po Mszy wieczornej do godziny 19:15, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  3. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Julii Grzelińskiej i Joannie Stępniak, na ŚWIĘTA prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła Panie Agnieszkę Szafrańską, Kamilę Koperczak, Agnieszkę Kurzawę i Małgorzatę Adamczyk. Tradycyjnie prosimy też o pomoc osoby zaangażowane w budowę szopki i wystroju.
  4. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!