Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 kwietnia 2024 & V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Drodzy parafianie uprzejmie informujemy, że po małej przerwie technicznej na nowo została uruchomiona strona internetowa naszej parafii (parafiagrzedzice.pl). Wszystkie bieżące informacje są tutaj publikowane – zachęcamy do korzystania z tego źródła informacji o życiu naszej wspólnoty.
  2. Kończymy kolejny miesiąc, a przed nami czas Maryjnego miesiąca, który rozpoczniemy Uroczystością MB Królowej Polski. Msze święte 3 maja – będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

- w kościele parafialnym w środę i piątek o godz. 17.00, a w niedzielę o godzinie 18.00.
Po nabożeństwach Msza św. Nabożeństwo majowe przy kapliczce „na majątku” o godz. 18.00,

- w Żarowie w dni powszednie o godz. 19.00,

- w Lubowie w dni powszednie o godz. 19.00.

  1. W tym tygodniu ze względu na przypadające dni wolne biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (ks. Paweł Ostrowski tel. 507 025 850).
  2. Wyjątkowo w tym miesiącu ze względu na przypadającą Uroczystość Matki Bożej Królowej Korony Polskiej - 3 maja – Msze Święte Róż Różańcowych w Lubowie i Żarowie będą odprawione tego dnia. Nie będzie zatem Mszy 2 maja (czwartek) w Żarowie oraz 7 maja (wtorek) w Lubowie. Intencja Róży Różańcowej w Grzędzicach – będzie odprawiona w I sobotę – 4 maja zgodnie z planem.

Sama zmiana tajemnic obowiązuje według harmonogramu tzn.:

Lubowo – zmiana obowiązuje od 7 maja, msza w intencjach różańcowych 3 maja g.10:00,

Żarowo – zmiana obowiązuje od 2 maja, msza w intencjach różańcowych 3 maja g. 11:00,

Grzędzice – zmiana obowiązuje od 4 maja, msza tego dnia o godzinie 12:00, wcześniej różaniec.

  1. Odwiedziny chorych w I sobotę miesiąca (4 maja) po Mszy świętej o godzinie 12:00.
  2. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Mszach św. możliwość uregulowania wpłat na Radę Parafialną, z których między innymi opłacamy oprawę muzyczną.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Panu Damianowi Grabowskiemu za jego posługę organisty, który dzisiaj pełni tę rolę po raz ostatni i życzymy dalszych sukcesów w życiu artystycznym i osobistym

  1. Dziękujemy za porządki w naszym kościele parafialnym i kościołach filialnych. Plan sprzątania w gablotach przy wyjściu z kościoła.
  2. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, w gablocie oraz na stronie internetowej można sprawdzić dostępność wolnych terminów w dłuższym niż tylko tygodniowym zakresie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, Wasi duszpasterze - Szczęść Boże!