Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 maja 2024 & NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

                                                             
  1. Przeżywamy dziś niedzielę – Trójcy Przenajświętszej. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i placu kościelnego. Zapraszamy do uczestniczenia we wspólnej modlitwie – w białym tygodniu z dziećmi w kościele parafialnym od wtorku do piątku według porządku odprawianych mszy świętych.
  2. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała! Tak jak na Boże Narodzenie i Wielkanoc mamy przygotowane dekoracje w kościele, tak ta Uroczystość wymaga montażu czterech ołtarzy. Dziewięć lat temu wprowadziliśmy nowa tradycję, aby wszyscy Katolicy w Grzędzicach mieli możliwość montażu ołtarza dla Pana Jezusa raz na cztery lata. Trasa przebiega wokół stawu przy ul. Jeziornej. Mniej więcej do jednego ołtarza przewidzianych jest około 20 rodzin. Znacie swoich sąsiadów, jest teraz dobry czas, aby umówić się co do organizacji tej Uroczystości, spotkać się i zaplanować plan działań.

I ołtarz przy hydrancie naprzeciw posesji nr 5;

(przygotowują mieszkańcy ulic: Letniej, Jasnej, Wiosennej, (Topolowej) Pogodnej,  Jesiennej, Słonecznej, Źródlanej)

II ołtarz na tzw. wysepce, gdzie zakręca autobus,

(przygotowują mieszkańcy ulic: Spacerowej, Miodowej, Przedwiośnia, Diamentowej, Wąskiej, Szmaragdowej)

III ołtarz przy starej remizie naprzeciw posesji nr 59,

(przygotowują mieszkańcy ulic: Bursztynowej, Szafirowej, Rubinowej, Kasztanowej, Klonowej, Polnej, Jaśminowej)

IV ołtarz, zamontujemy przy kościele od strony remizy.

(przygotowują mieszkańcy ulic: „bez nazwy”, Chabrowej, Wrzosowej, Łąkowej, Anny Jagiellonki, Jabłonkowej)

Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała: Grzędzice 09.00, Lubowo 11.00, Żarowo 12.30. Serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Te kwiatki to taki dywan, po którym przejdzie Pana Jezus, aby zobaczyć nasze zagrody.

  1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta ze zmianą tajemnic o godzinie 12:00. Odwiedziny chorych po tym nabożeństwie.
  2. Biuro parafialne czynne w środy od godziny 16:00 do 16:45.W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (ks. Paweł Ostrowski tel. 507 025 850).
  3. Dziękujemy za porządki w naszym kościele parafialnym i kościołach filialnych. Plan sprzątania w gablotach przy wyjściu z kościoła.
  4. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, w gablocie oraz na stronie internetowej można sprawdzić dostępność wolnych terminów w dłuższym niż tylko tygodniowym zakresie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, Wasi duszpasterze - Szczęść Boże