Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


na XXIX Niedzielę Zwykłą – rok A


22 października 2023


1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Łukasza Pawłowskiego, salezjanin, który pracuje w Koninie i w ostatnich tygodniach towarzyszył ks. Proboszczowi Mirosławowi. Ks. Łukasz również wielokrotnie bywał w Grzędzicach na zaproszenie ks. Mirosława. Przybywając tym razem chce zaprezentować swoją książkę, którą potraktujmy jako cegiełkę pokrywającą koszty prowadzenia szkoły w Koninie. Za wsparcie tego dzieła serdecznie dziękujemy.


2. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii Świętej. Informujemy, że po przeprowadzonych konsultacjach ustalono następujący podział dotyczący terminu i grup. I Komunia święta – sobota 25 maja 2024 – grupa I – godzina 11:00 (klasa 3b + dzieci z Żarowa), grupa II – godzina 13:00 (klasa 3a).


3. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zgodnie z tutejszą tradycją 1 listopada Msze Święte w Grzędzicach o godzinie 8:30 (w kościele) i o godzinie 12:00 (na cmentarzu). W Żarowie na cmentarzu o godzinie 10:00. 2 listopada Msze w Lubowie o godzinie 17:00, w Żarowie o godzinie 18:00 i w Grzędzicach o godzinie 19:30.
Przy wyjściu z kościoła są już dostępne karty wypominkowe.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do osób zaangażowanych w przygotowanie Mszy Świętych na cmentarzach o pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, za co już teraz składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.


4. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy – różańcowej. Również w październiku w sposób szczególny nadal polecamy intencję powrotu do zdrowia dla Waszego księdza proboszcza.
W kościele parafialnym w Grzędzicach Msze Święte w dni powszednie (od wtorku do piątku) są odprawiane o godzinie 19:30. Różaniec o godzinie 20:00. Natomiast w kościołach filialnych Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 18:30 (wtorki - Lubowo, czwartki – Żarowo, JEŻELI ZOSTAŁA ZAMÓWIONA INTENCJA MSZALNA).

Osoby, które zamówiły Msze Święte prosimy o zgłaszanie się przed Mszą do zakrystii celem weryfikacji intencji. Intencje są wywieszone w gablotce, za ewentualne omyłki przepraszamy.

5. Kontakt z księdzem administratorem ks. Pawłem Żurawińskim SDB – tel. 693 518 242.


6. Biuro Parafialne w środy i piątki od 19:00 do 19:20, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Katarzynie Rudzkiej i Ewelinie Bieńkowskiej, na kolejną niedzielę prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła Panie Adę Żurawską i Danutę Skałecką.


8. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


na XXVIII Niedzielę Zwykłą – rok A


15 października 2023

 


1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę powołaniową, gościmy pośród nas kleryka z Szczecińskiego Seminarium, po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie seminarium.

2. Dziś (15.10) spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii Świętej po Mszy Świętej o godzinie 13:00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania także dziś po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Msze Święte stanowią integralną część spotkania.


3. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy – różańcowej. Również w październiku w sposób szczególny nadal polecamy intencję powrotu do zdrowia dla Waszego księdza proboszcza.

W kościele parafialnym w Grzędzicach Msze Święte w dni powszednie (od wtorku do piątku) są odprawiane o godzinie 19:30. Różaniec o godzinie 20:00. W tym tygodniu ze względu na brak zamówionych intencji Mszy Świętych w Lubowie i Żarowie nie będzie. Zapraszamy natomiast na różaniec.

4. 22 października Msze Święte będzie odprawiał ks. Łukasz Pawłowski, salezjanin, który pracuje w Koninie i w ostatnich tygodniach towarzyszył ks. Proboszczowi Mirosławowi. Ks. Łukasz wielokrotnie bywał w Grzędzicach na zaproszenie ks. Mirosława i był w Waszej parafii zawsze życzliwie podejmowany, za co serdecznie dziękuje. Przybywając tym razem będzie chciał zaprezentować swoją książkę, którą potraktujmy jako cegiełkę pokrywającą koszty prowadzenia szkoły w Koninie. Za wsparcie tego dzieła już dziś serdecznie w jego imieniu dziękujemy.


5. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zgodnie z tutejszą tradycją 1 listopada Msze Święte w Grzędzicach o godzinie 8:30 (w kościele) i o godzinie 12:00 (na cmentarzu). W Żarowie na cmentarzu o godzinie 10:00. 2 listopada Msze Św. w Lubowie o godzinie 17:00, w Żarowie o godzinie 18:00 i w Grzędzicach o godzinie 19:30.
Przy wyjściu z kościoła są już dostępne karty wypominkowe.


6. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do sakramentów świętych, na kolejną niedzielę prosimy Panie Katarzynę Rudzką i Ewelinę Bieńkowską. Kolejka sprzątania na kolejne tygodnie znajduje się w gablotce.

7. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


na XXVII Niedzielę Zwykłą – rok A


08 października 2023

 

1. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy – różańcowej. Również w październiku w sposób szczególny nadal polecamy intencję powrotu do zdrowia dla Waszego księdza proboszcza.

W kościele parafialnym w Grzędzicach Msze Święte w dni powszednie (od wtorku do piątku) są odprawiane o godzinie 19:30. Różaniec o godzinie 20:00. Natomiast w kościołach filialnych Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 18:30 (wtorki - Lubowo, czwartki – Żarowo, JEŻELI ZOSTAŁA ZAMÓWIONA INTENCJA MSZALNA).

Osoby, które zamówiły Msze Święte prosimy o zgłaszanie się przed Mszą do zakrystii celem weryfikacji intencji. Intencje są wywieszone w gablotce, za ewentualne omyłki przepraszamy.

2. Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii Świętej odbędzie się 15 października po Mszy Świętej o godzinie 13:00. Kandydaci do bierzmowania również są zaproszeni na spotkanie organizacyjne 15 października po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Msze Święte stanowią integralną część spotkania.

3. Biuro Parafialne w środy i piątki od 19:00 do 19:20, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

4. 15 października będziemy przeżywać niedzielę powołaniową, gościć będziemy kleryka
z Szczecińskiego Seminarium, po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie seminarium.


5. 22 października Msze Święte będzie odprawiał ks. Łukasz Pawłowski, salezjanin, który pracuje w Koninie i w ostatnich tygodniach towarzyszył ks. Proboszczowi Mirosławowi. Ks. Łukasz wielokrotnie bywał w Grzędzicach na zaproszenie ks. Mirosława i był w Waszej parafii zawsze życzliwie podejmowany, za co serdecznie dziękuje. Przybywając tym razem będzie chciał zaprezentować swoją książkę, którą potraktujmy jako cegiełkę pokrywającą koszty prowadzenia szkoły w Koninie. Za wsparcie tego dzieła już dziś serdecznie w jego imieniu dziękujemy.


6. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Paulinie Bury i Oldze Zamiejskiej, na kolejną niedzielę prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła rodziców dzieci przystępujących do sakramentu inicjacji chrześcijańskiej. Kolejka sprzątania na kolejne tygodnie znajduje się w gablotce.

7. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!

 

INTENCJE MSZY ŚW. 08 - 22/10/2023

Kościół parafialny pw. Św. Ap. Piotra i Pawła

w Grzędzicach

08/10/2023 XXVII Niedziela Zwykła
08:30 Dziękczynna za przeżyte lata Pani Czesławy z prośbą o dalszą opiekę MBNP
13:00 ++Teresa, Eugeniusz i zm. z rodziny [zamawiających prosimy o kontakt celem doprecyzowania intencji]
18:00 o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Joanny i Andrzeja Stelmasik w 24 rocznicę ślubu
10/10/2023 Wtorek
19:30 Dziękczynna za przeżyte lata Pani Czesławy z prośbą o dalszą opiekę MBNP
11/10/2023 Środa
19:30 +Dorota Pakul (1 r. śm.), +Jacek Pakul (25 r. śm.)
12/10/2023 Czwartek
19:30 ++Krystyna Baszak, Janina Jakubiak, Zofia Szczecina
13/10/2023 Piątek
19:30 dziękczynna - 7 urodziny Stasia
14/10/2023 Sobota
12:00 chrzcielna - Zofia
13:00 inicjacyjna - Wioleta, Wojtek, Adam

15/10/2023 XXVIII Niedziela Zwykła
08:30 ++Łucja Bury, Zenon, Mirosława, Lech BŁAŻEJEWICZ
13:00 +Marcin Franczuk (4 r. śm.)
18:00 ++Adela, Kazimierz, Tadeusz, Henryk {prosimy o zgłoszenie się zamawiających i uściślenie intencji}
17/10/2023 Wtorek
19:30 dziękczynna w 60 urodziny Katarzyny
18/10/2023 Środa
19:30 o Boże błogosłwieństwo w rodzinie Zbigniewa i Heleny [zamawiających prosimy o zgłoszenie się i doprecyzowanie intencji]
19/10/2023 Czwartek
19:30 intencja wolna
20/10/2023 Piątek
19:30 +Władysława Jazdowska (gr. 20)
21/10/2023 Sobota
15:00 chrzcielna: Szymon Franciszek


22/10/2023 XXIX Niedziela Zwykła
08:30 +Sabina Kisielewicz
13:00 ++Ziller
18:00 ++Irena (2 r. śm.), Adam Mrówka


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


na XXVI Niedzielę Zwykłą – rok A


01 października 2023

 


1. Rozpoczynamy miesiąc szczególnej modlitwy – różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej trwa ona nieprzerwanie już ponad miesiąc. Zapraszamy także w październiku do dalszej wytrwałej modlitwy w sposób szczególny polecając intencję powrotu do zdrowia dla Waszego księdza proboszcza.

W związku z trwającą modlitwą różańcową, która odbywa się w kościele parafialnym o godzinie 20:00, Msze Święte w kościele parafialnym w Grzędzicach w dni powszednie (od wtorku do piątku) są odprawiane o godzinie 19:30. Natomiast w kościołach filialnych Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 18:30 (wtorki - Lubowo, czwartki – Żarowo, JEŻELI ZOSTAŁA ZAMÓWIONA INTENCJA MSZALNA).

Osoby, które zamówiły Msze Święte prosimy o zgłaszanie się przed Mszą do zakrystii celem weryfikacji intencji. Intencje są wywieszone w gablotce, za ewentualne omyłki przepraszamy.

2. Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii Świętej odbędzie się 15 października po Mszy Świętej o godzinie 13:00. Kandydaci do bierzmowania również są zaproszeni na spotkanie organizacyjne 15 października po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Msze Święte stanowią integralną część spotkania.

3. Biuro Parafialne w środy i piątki od 19:00 do 19:20, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

4. 15 października będziemy przeżywać niedzielę powołaniową, gościć będziemy kleryka z Szczecińskiego Seminarium, po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie seminarium.


5. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Annie i Ewie Maciejczak, na kolejną niedzielę prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła Panie Paulinę Bury i Olgę Zamiejską. Kolejka sprzątania na kolejne tygodnie znajduje się w gablotce.

6. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!